Online finance
Hledej

Družstevní záložny
Družstevní záložny

Družstevní záložny mohou znamenat zajímavou alternativu k běžnému bankovnímu sektoru. Momentálně stále ještě převládá názor, že družstevní záložny nejsou bez rizika, a lidé dávají přednost službám velkých bank, kterým dává jistotu členství v některé které většinou patří do obrovské nadnárodní skupiny, což mnozí pokládají za záruku jistoty.

Nejdůležitějším rozdílem mezi bankou a družstevní záložnou je určitě počet zákazníků a okruh působnosti, nebo taky nabízený sortiment služeb. Družstevní záložny jsou typické svým malým počtem členů, působností pouze v určitém regionu a některé i svou uzavřeností vůči vstupu nových členů.

Pokud se rozhodnete spolupracovat s bankou, stáváte se jejím klientem, pokud máte ale zájem využít služeb některé ze záložen, musíte se stát jejím členem. K tomu , abyjste se stali členem družstevní záložny stačí podepsat přihlášku, zaplatit členský vklad, případně složit zápisné nebo vstupní vklad a začít využívat jejích služeb. Výše těchto vkladu je jednotlivých záložen odlišná, ale většinou se jedná o stovkové nebo tisícové sumy.

Mezi výhody členství v družstevních záložnách , které vyplývají ze stanov každého družstva, patří právo na informace o hospodaření kampeličky, právo účastnit se členské schůze a klást dotazy přímo nejvyšším představitelům záložny. V tomto se záložny od klasických bank zásadně liší.

Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz