Online finance
Hledej

Kartové společnosti
Kartové společnosti

Kreditní (úvěrová) kartaje jako klasická debetní karta, ke které je však přidělen úvěrový limit. Díky tomu umožňuje disponovat peněžními prostředky i v případě, pokud na účtu nemáte dostatečnou částku.

Při použití kreditní karty čerpáte úvěr, kdežto u debetní karty, můžete prostředky čerpat jen do výše zůstatku na účtu případně do výše kontokorentu. Úvěr čerpaný kreditní kartou je revolvingový (opakující se), s každou zaplacenou splátkou se úvěrový limit obnoví. Výhodou kreditní karty je možnost odkladu splátek, avšak úroky z tohoto úvěru jsou poměrně vysoké.

Kreditní karty je možné používat buď pouze v ČR nebo i v zahraničí. Při vyplňování žádosti o vydání mezinárodní karty je dobré zvolit variantu, která umožňuje nejen platit v obchodech, ale také vybírat z bankomatů. Je potřeba však počítat s tím, že poplatky za mezinárodní karty jsou obvykle vyšší vyšší než u karet domácích.

Kreditní karta je obvykle vydávána na dobu určitou. v rozmzí od jednoho do tří let. U karet, vydávaných splátkovými společnostmi může být platnost karty neomezená. Po uplynutí doby platnosti karty může si klient zažádat o vystavení nové. U některých společnosti dochází k vystavení nové karty automaticky. Záleží na osobě klienta a typu vydané karty.

Kreditní karty jsou převážně určeny k nákupu zboží a služeb v obchodech. Velké množství jich umožňuje i výběr financí z bankomatu. Karty splátkových společností však mohou klienta omezovat, např. na výběr hotovosti pouze u smluvních bank. Většinou se také na případé čerpaní hotovosti kreditní kartou nevztahuje výhoda bezúročného období - tzn. úrok je počítán ode dne výběru až do splacení.
Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz