Online finance
Hledej

Splátkové společnosti
Splátkové společnosti

Splátkový prodej je možnost zakoupení spotřebitelského zboží s rozložením ceny zboží do delšího časového úseku. Znamená to sice menší jednorázové výdaje, avšak toto je obvykle vykoupeno vysokými úroky.

Splátkové společnosti většinou nabízejí nákupy na splátky prostřednictvím sítě spřízněných prodejců. Klient na místě zaplatí hotově pouze určitou část ceny zboží, tzv. "akontaci", dle svých možností a zbývající částku pak splácí ve splátkách. Nejnižší možná akontace bývá nejčastěji 10 %.

Rozdíl mezi splátkovým prodejem a klasickým bankovním spotřebitelským úvěrem spočívá v tom, že ihned při koupi zboží musí klient uhradit akontaci. Naopak banka půjčují bez akontace. Při využití splátkového prodeje se zakoupené zboží stává ihned majetkem zákzníka, na rozdíl od leasingu.

Splátkový kalendář je pak většinou měsíční a řídí se nabídkou dané společnosti a zákazník si může z několika variant vybrat pro sebe tu nejlepší možnost. Nejkratší doba splácení bývá stanovena v řádu několika málo měsíců a nejdéle můžete splácet i několik let.

Výše splátek se odvozuje podle výše uhrazené akontace a zvolené délky splácení. Čím vyšší je akontace na začátku nebo čím déle splácíte, tím méně platíte v pravidelných splátkách. Splátkové společnosti své úroky jen nerady prozrazují. Při akčních je můžno získat půjčku i bez úrokového navýšení, ovšem obvykle o to více procent zaplatíte - nejčastěji okolo patnácti, dvaceti procent.

Výhodou splátkového prodeje je snadné vyřízení - pokud se prokážete platným dokladem totožnosti a doložíte i pravidelný příjem v podstatě nic vám nebrání úvěr získat. Je však na uváženou zda se to vyplatí.

Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz