Online finance
Hledej

Členové AČPM
Členové AČPM

Asociace českých pojišťovacích makléřů (dále jen. AČPM) je profesním sdružením právnických osob, které vzniklo v březnu 1994 a jejímž posláním je ochrana společných zájmů jejich členů.

AČPM usiluje o zvyšování prestiže profese pojišťovacího makléře a pojišťovnictví vůbec. Snaží se taktéž dohlížet na zvyšování kvality služeb členů tak, aby byly zájmy klientů uspokojovány v nejvyšší možné míře. Z tohoto důvodu každý člen AČPM podepisuje Kodex etiky pojišťovacího makléře, čímž se zavazuje hájit zájmy svých klientů.

AČMP se také vyjadřuje k přípravě legislativních norem souvisejících s pojišťovnictvím a k dalším zákonům, jejichž ustanovení se týkají zájmů jejích členů. Její členové také mj. působili v týmu obdborníků, který vypracoval zkušební otázky pro střední a vyšší odborné školy, které jsou ze zákona povinni skládat agenti a makléři.

AČMP organizuje konference a pořádá tématické přednášky a semináře, kterými přispívá ke zvyšování odbornosti nejen svých členů, ale i dalších registrovaných pojišťovacích makléřů, kteří je mohou pravidelně absolvovat již od roku 2001.

AČPM spolupracuje i s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a společně se snaží vytvářet co nejlepší podmínky pro všechny, kteří na českém trhu působí v oblasti pojišťovnictví. Jedním z mnoha hmatatelných výsledků jejich vzájemné spolupráce je např. Soubor pojistně technických parametrů pro vypracování nabídky pojistné smlouvy.

AČPM je již od roku 1998 jedním ze členů Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů (BIPAR), dále Partners of Intermediaries (POI) a také je členem Světová federace pojišťovacích zprostředkovatelů (WFII). Členství v těchto mezinárodních organizacích přináší AČMP přísun informací o světových pojistných trzích a poskytuje možnosti navazování obchodních kontaktů a díle nabízí pro AČPM možnost přispívat názory a stanovisky při vytváření mezinárodních norem, např. směrnice EU o zprostředkování pojištění.
Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz