Online finance
Hledej

Pojišťovny
Pojišťovny

V součastné době je na našem trhu velké množství pojišťoven a spousta pojišťovacích produktů. Než se pro nějaké rozhodnete je třeba si dobře zvážit výběr pojišťovny. Jakožto potenciální klient, si dejte pozor na věci, ze kterých se některé mohou zdát jako maličkosti.

Je třeba si uvědomit, že veškeré materiály, které dostanete při první návštěvě pojišťovny, jsou reklamními materiály! Informace v těchto materiálech jsou sice pravdivé, avšak většinou zabaleny do přitažlivého obalu, aby vás zlákaly. Podobným lákadlem mohou být i různé výhody nabízených balíčků služeb.

Než se pro nějakou pojišťovnu rozhodnete položte si pár otázek:

- jak dlouho pojišťovna působí na našem trhu a jak dlouho ve své mateřské zemi
- nabízí pojišťovna pouze životní nebo i neživotní pojištění (pojištění majetku, pojištění odpovědnosti, povinné ručení, komerční zdravotní pojištění ...)
- kolik klientů či pojistných smluv už pojišťovna na našem trhu životního pojištění uzavřela - smluv bývá více než klientů, spokojení klienti uzavírají další smlouvy
- jaký je roční objem předepsaného pojistného a jak se vyvíjí (stagnuje, roste nebo klesá)
- jak širokou nabídku produktů pojišťovna nabízí


Jde hlavně o to, abyste nabyli jistotu, že vámi vybraná pojišťovna je flexibilní k vašim neustále se měnícím potřebám a že zde bude působit ještě aspoň za padesát let.

Nakonec se zamyslete, zda vám vyhovuje, aby vás pravidelně navštěvoval pojišťovací poradce doma nebo na pracovišti. Každá návštěva něco to stojí. Pokud vám osobní kontakt s poradcem nevyhovuje, nebo jej nepotřebujete, vyberte si pojišťovnu se sítí pevných poboček nebo takovou, která nabízí své produkty v bance ze své finanční skupiny apod.

Pakliže jste již nyní vážněji nemocní či zdravotně postiženi nebo máte rizikové zaměstnání nebo koníčka, zjistěte si, jestli vámi vybraná pojišťovna vůbec přijímá takovéto klienty, a samozřejmě za jakých podmínek.

Nakonec si ještě nechte projít hlavou, jestli raději nevyužít služeb nezávislého makléře. Jde o firmu nebo osoba, která pro své klienty vybírá to nejvýhodnější z nabídky pojištění u více pojišťoven. Opět je však potřeba porovnat si jeho nabídku s produkty uveřejněnými na stránkách pojišťoven, o které máte zájem.

Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz