Online finance
Hledej

Bankovní půjčky
Bankovní půjčky

Pokud se člověk ocitne ve finanční tísni ve většině případů zauvažuje nad možností půjčky u některé z bank. Řešením takovéto situace může být spotřebitelský úvěr či kontokorent.

Spotřebitelský úvěr
Banky tento úvěr poskytují v různých podobách, je zejména určen na řešení nenadálé finanční potřeby. Finanční prostředky získané touto formou půjčky mohou klienti využít jak na nákup zboží tak i např. na nákup nemovitosti či automobilu. Podmínky poskytnutí úvěru se u jednotlivých bank liší. Pokud je klient občanem České republiky, dosáhl plnoletosti a má doložený pravidelný příjem nic by nemělo bránit kladnému vyřízení žádosti. Podpisem úvěrové smlouvy se klient zavazujete k měsíčním splátkám, jejichž výše závisí především na výši poskytnutého úvěru a době splácení.

Kontokorentní úvěr
Další z možností, financování svých potřeb, je využít kontokorentní úvěru. Jde o úvěr krátkodobý, který poskytuje banka klientovi, jenž má u ní veden běžný účet, a tímto typem úvěru čerpá finanční prostředky do "mínusu". Pokud takto chce klient činit opakovaně, může zažádat o tzv. revolving. Ten spočívá v tom, že jakmile dojde ke splacení úvěru (tj. navýší stav účtu na částku, kterou si půjčil), může být stav financí na jeho účtu opět záporný.
Pokud žádáte o kontokorent je potřeba obvykle splnit několik podmínek, aby vám banka úvěr schválila. Jedním ze základních požadavků je vlastnictví běžného účtu u banky, u které žádáte. Dalšími podmínkami může např. být pravidelný příjem na tento účet či podmínka existence účtu alespoň 3 měsíce. Výši kontokorentu pak stanoví banka a obvykle se jedná o několikanásobek měsíčního příjmu.

Dávejte však pozor na jednu věc, banka určuje limitní částku, do které můžete finanční prostředky ze svého účtu čerpat. Pokud by došlo k překročení této hranice a k přečerpání kontokorentního úvěru, vystavujete se vysokým penále. Banka v takových případech účtuje úroky z úvěru až ve výši mezi 25 až 30 % z přečerpané částky. Proto je důležité dluh vyrovnat do stanovené lhůty.

Odkazy
Doporučujeme:
Kontakty | Podmínky použití stránek a osobní údaje | Přidat odkaz